HomeOddíl softenisuZpráva o činnosti 2010

Zpráva o činnosti I. CZ oddílu softtenisu TJ Union Plzeň v roce 2010

Novoročního bleskového turnaje 2010 pořádaného v naší hale se zúčastnilo 8 našich členů. Hrála se vyřazovací verze zkrácená do čtyř vítězných her a za stavu 3:3 následovala zkrácená hra, pouze do čtyř vítězných míčů. Konečné pořadí: 1. Jirka Němeček (ale s výpletovou raketou ! ), 2. Michal Novák, 3. Míra Blecha.

V únoru jsme se se zármutkem v srdci rozloučili s naší členkou a kamarádkou Vlastou Soukupovou, která zemřela ve věku 46 let po dlouhodobé nemoci.

Opět se nám podařilo navázat kontakt se Sportovní osadou Soumrak na Benešovsku, ale ke sportovnímu klání zatím nedošlo.

V průběhu léta, tedy v době uzavření naší tělocvičny, jsme se pravidelně sjížděli jako každý rok na tréninky do Chotíkova na soukromý tenisový kurt našeho člena Víti Blažka.

Na červencový turnaj dvojic v kempu Milavý jsme přihlásili dva páry. Nakonec se ho zúčastnila pouze dvojice Černý – Gryc. Bohužel však jen dvě vítězství stačila k obsazení až 6. místa, když ve své základní skupině skončila třetí, ačkoliv s pozdějším finalistou uhrála velice pěkný výsledek 5:7. Pak zvítězila v utkání o postup do souboje o 5. místo, kde však neuspěla. Vítězi turnaje byli bratři Novotní z Písku. Pozitivem zájezdu je získání čtyř nových kontaktů s jejich příslibem účasti na našich turnajích.

Také tentokrát jsme se odmítli zúčastnit turnaje v Okrouhlicích ze stále stejného důvodu, že oni také naše akce ignorují. Po vyříkání si problému s pořadateli okrouhlického turnaje se jeví do budoucna naděje obnovení sportovních kontaktů na kurtech.

V sobotu 9.10.2010 jsme pořádali v naší hale TJ Union Plzeň již 12. mistrovství ČR v softtenisu jednotlivců. Turnaj byl i tentokrát mimořádně obtížný, protože se opět hrálo spra-vedlivějším systémem každý s každým. Zúčastnilo se ho devět hráčů z různých míst České republiky a to z tradičních měst jako Praha, Písek a samozřejmě Plzeň (Příbram se omluvila, zástupci z Okrouhlic, Benešovska a další přihlášení nedorazili). Vítězem turnaje se stal již počtvrté Tomáš Kotmel z Prahy a vyrovnal tak rekord domácího Michala Nováka. Druhé místo zajistil pro tým Unionu Plzeň Jiří Šafář. Třetí pozice patří Praze zásluhou Jana Lebedy.

V současné době máme 11 členů, kteří se scházejí podle svých možností na tréninkové jednotky v naší tělocvičně. Vzhledem k tomu, že z důvodu jejích možností může současně hrát maximálně 8 hráčů, se jeví tento stav za dostačující. Přesto bychom přivítali nové členy především z řad mládeže, ale i ty ostatní, kteří by si chtěli tento sport vyzkoušet. Rádi bychom navázali kontakty s novými soupeři a za tím účelem bylo v listopadu rozesláno na 30 emailů různým adresátům, kteří také hrají softtenis (líný tenis):

„Vážení příznivci sportovních aktivit,

jsme oddíl zaměřený na softtenis a hrajeme ho v Plzni už 13 let, převážně v hale. Pořádáme turnaje a hledáme proto i jiné party, které by byly ochotny se s námi změřit v umění softtenisovém či chcete-li líného tenisu. Mnohokrát jsme „brouzdali“ po internetu, kde je spousta informací o dění tohoto druhu, ale bohužel se zřejmě jedná o uzavřené komunity, protože zde nejsou uvedené kontakty. Fotografií a výsledkových listin opravdu dost, ale jako místo např. jen Úpa a nic víc. Vyhledal jsem tedy a posbíral dostupné kontakty a ani nevím, zda jsou správné, zda nepatří jinému sportu, např, tenisu, volejbalu nebo SPV, ale oslovuji vás všechny. Kdo má zájem, ať se ozve. Nejdál už jsme hráli např. v Havířově, a pokud bude vážný reciproční zájem, přijedeme na turnaj i do vzdálenějších míst.

Sportu zdar a softu (líňáku) zvlášť.“

Karel Černý

předseda oddílu softtenisu

Dosud (13.3.2011) bohužel nikdo neprojevil zájem o utkání !